Závěsný lustr do obýváku: jak vybrat ten správný a jak ho umístit?

Závěsný lustr je nejen praktický, ale také dekorativní prvek v obývacím pokoji. Správně zvolený lustr dokáže dokonale doplnit celkový vzhled interiéru a vytvořit příjemnou atmosféru. Jak ale vybrat ten správný a jak ho umístit?

Vyberte si styl, který se hodí k vašemu interiéru

Prvním krokem je zvolit si styl, který se hodí k vašemu interiéru. Pokud máte moderní byt, můžete zvolit minimalistický lustr s čistými liniemi a jednoduchým designem. Pokud preferujete klasický styl, zvolte lustr s křišťálovými ozdobami a zdobeným kovem.

Zvažte velikost a výkon lustru

Dalším faktorem, který je důležitý při výběru závěsného lustru, je jeho velikost a výkon. Pokud máte velký obývací pokoj, zvolte větší lustr s více světly. Pokud máte menší pokoj, zvolte menší lustr s nižším výkonem.

Zvolte správnou výšku umístění

Umístění lustru je také důležité. Pokud je lustr příliš nízko, může být rušivý a překážet v pohybu. Pokud je lustr příliš vysoko, může být málo efektivní a nedostatečně osvětlit místnost. Správná výška umístění lustru je obvykle kolem 2,5 metru od podlahy.

Na ondra-sek.cz najdete širokou nabídku závěsných lustů různých stylů, velikostí a výkonů. Vyberte si ten správný pro váš obývací pokoj a vytvořte si příjemnou atmosféru.